İade ve Değişim

İADE DEĞİŞİM POLİTİKASI

Borel Elektrik online alışveriş sitesinden satın aldığınız ürünleri teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde iade edebilir veya farklı bir ürünle değiştirebilirsiniz.

İade Koşulları

Orjinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturanın asıl ve tüm kopyalarının gönderilmesi gerekmektedir. Faturasız ürünlerde iade veya değişim işlemi yapılamamaktadır.

Borel elektrik fiziksel mağazalarından satın alınan ürünlerle ilgili iade veya değişim işlemleri Borel online alışveriş sitesi üzerinden yapılmamaktadır.

İade Değişim Prosedürü

İade veya değişim yapmak istediğiniz ürün için bize 0232 388 12 42 - 0542 388 12 42 Müşteri Hizmetleri Hatlarımızdan ya da eticaret@borelelektrik.com  email adresimizden ulaşabilirsiniz.

İade ettiğiniz ürün(ler) bize ulaştığında gerekli kontroller yapılarak iade koşullarına uygunluğu incelenecektir ve 3 (üç) iş günü içinde tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır. İade koşullarına uygun ürünler için beğendiğiniz farklı bir ürünle DEĞİŞİM talep edebilir, bir sonraki siparişinizde kullanmak üzere MAĞAZA KREDİSİ tanımlanmasını isteyebilir veya ÜCRET İADESİ talep edebilirsiniz.

Talep ettiğiniz iade türü onaylandığında (Değişim, Mağaza Kredisi, Ücret İadesi) tarafınıza email yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.

Kargo Ücretleri

İade edilecek ürün(ler) anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ile gönderildiği takdirde kargo ücreti tarafımızca karşılanacaktır.

Anlaşmalı kargo şirketi dışında farklı bir şirket aracılığıyla gönderilen iadelerde kargo ücreti müşteriye aittir.

Anlaşmalı kargo şirketi dışında farklı bir kargo şirketiyle alıcı ödemeli olarak gönderilen iadelerde, kargo ücreti iade tutarından düşülecektir.

İade seçeneği olarak Değişim işlemi yapıldığı takdirde kargo ücreti Borel tarafından karşılanacaktır. Yapılan değişim işlemindeki ürün iade edilmek istendiği takdirde kargo ücreti müşteriye ait olacaktır.

Kargo ödenmiş bir ürünün iadesi yapıldığında sadece ürünün fatura üstünde yazan tutarı iade edilir. Kargo ücreti iade edilmemektedir.

Türkiye dışından yapılan iadelerde kargo ücreti müşteriye aittir.